top of page

 Бібліотеці для дітей ім. Кірова С. – 60!!!
Шістдесят це багато чи мало? Для людини це солідний вік, а для нашої бібліотеки, яка постійно оновлюється, розвивається, навчається, впроваджує нові інформаційні технології і тому завжди цікава нашим читачам - термін не великий. Хотілося б розповісти про те творчому шляху, який пройшла наша бібліотека. 
В центрі селища Новоселівка, у старому приміщенні школи № 38 в 1953 році відкрилася дитяча бібліотека ім. Кірова С.. Очолила її молодий спеціаліст – Бут Галина Пилипівна. Бібліотека розташовувалася в напівпідвальному приміщенні, площа її становила 112 кв. м., де розташовувалися абонемент, читальний зал, книжкове сховище, кабінет завідуючої. Сюди із задоволенням приходили дітлахи з усього селища, а влітку бібліотекарі з книжками, журналами, газетами виходили на вулицю, збираючи дітвору в тіні старої шовковиці та проводили бесіди, голосні читання, вікторини.
Йшли роки, поповнювався і зростав книжковий фонд, в районі відкривалися нові школи, стало більше читачів. І книжками, і читачам стало тісно в старому будинку.
У 1976 році бібліотека увійшла до складу Централізованої бібліотечної системи для дітей. А в червні 1981 року в будинку № 121 по пр. Металургів відбулося довгоочікуване новосілля. Новосілля схожа на святу. Святом для сотень і сотень нових читачів стало відкриття нового приміщення бібліотеки.
З 1 березня 1985 року бібліотекою керує Чуднова Вікторія Іванівна.
Дитяча бібліотека ім. Кірова С. вже багато років є інформаційним, освітнім і дозвіллєвим центром у мікрорайоні. У 2010 міською радою були виділені кошти на ремонт приміщення бібліотеки. Тепер просторі, теплі, світлі зали завжди до послуг юних читачів. Дитяча бібліотека ім Кірова С. сьогодні – це ляльковий театр «Буратіно», це об'єднання читачів інтересу в клубі «Юний ерудит», «Школа естетичного виховання», «Школа духовно-морального виховання». Це тісне творче співробітництво зі шкільними та позашкільними установами, а саме: ЗОШ № 11, 16, 17, 36, 38, 66, інтернат для слабочуючих дітей, з дитячим будинком «Центр Опіки», церквою, дитячими комбінатами, художньою школою А. В. Куїнджі, міським центром здоров'я, комітетами самоорганізації населення...Важко перерахувати всіх. 
Крокуючи в ногу з часом, бібліотека впроваджує інформаційні технології: придбано два комп'ютери (один з них подаровано депутатом Верховної Ради А. Білим), підключений інтернет, встановлена Wi-fi зона для всіх читачів бібліотеки, є свій електронну адресу, створюється мультимедійна продукція. Наша бібліотека живе повноцінним творчим життям. Ми виходимо за рамки бібліотечних стандартів, шукаємо нові форми підтримки та розвитку дитячого читання, створюємо позитивний імідж сучасної бібліотеки для дітей.
Дитяча бібліотека в особі наших друзів завжди знаходила підтримку і розуміння важливості бібліотеки і книги в житті дитини в період дорослішання і становлення його як особистості.

bottom of page