top of page
О філіях>Дитяча бібліотека  ім. Г.Х. Андерсена

Днем народження бібліотеки можна вважати 15 серпня 1954 року (перший запис в інвентарній книзі, це був 1-й том «Капіталу» Карла Маркса). Бібліотеці було присвоєно ім'я дуже популярного радянського письменника А. П. Гайдара.
А історію бібліотеки я представлю у формі сторитейлинга:
«В далекі – далекі роки на широких полях, на зелених луках, де жито росла, де цвіла гречка, серед густих кущів та вишневих садочків виросло багато нових будиночків. І в одному з них відкрили для допитливих і непосидючих Поганих хату-читальню.
 Батьки та матері працюють, а Мальчиші -малюки в тій хаті розуму набираються, пізнають різні науки, з усякими хитрощами знайомляться. І стає їх з року в рік все більше і більше, і слава про тій хаті розноситься по світу і тягнуться до неї стежки і з Рівнинного Королівства, і з Снігового Царства, і з Спекотного Держави.
Та й зрозуміло всім – читай та вчися, живи та працюй – гарне життя!»
Друзів – читачів у бібліотеці дуже багато: зош №3, зош №9, зош №29, гімназія №2, санаторна школа-інтернат №11, ДЮК за місцем проживання "Витязь", громадська організація батьків дітей-інвалідів міського клубу "Повір у себе" та громадська організація батьків дітей з аутизмом "Особлива дитина з майбутнім", КСН "Приморський" і "Меотида", дошкільні заклади №1, №110.
. Бібліотечний фонд постійно поповнюється, почасти завдяки нашим небайдужим читачам, які беруть участь у постійної акції «Подаруй книгу бібліотеці». На сьогоднішній день він складає 35203 примірники друкованих видань
У нас завжди тепло і затишно від душевної щедрості милих жінок, які оточують увагою і турботою всіх вхідних в Будинок Її Величності Книги. Вони знають, чуйні, надійні охоронці скарбів, які прагнуть до того, щоб якомога більше знань і умінь дісталося вам, шановні читачі. У залі обслуговування дітей молодшого віку вас зустрічають Анісімова Олена Леонідівна та Вечерковская Ганна Анатоліївна – майстрині на всі руки. Вони не тільки потрібні книжки допоможуть підібрати і цікаве захід провести, а ще й майстер-клас по кожному виду рукоділля організовують. А в залі обслуговування дітей старшого віку вас навчать працювати з довідково-бібліографічним апаратом і зорієнтують у безмежному книжковому морі - Рогаль Оксана Юріївна та ....
Одним з успішних напрямків роботи нашої бібліотеки є патріотичне виховання наших читачів - вивчення історії України, народних звичаїв та обрядів, української літератури та мови.
З 2009 року на базі бібліотеки працює літературно-етнографічний клуб «Живильні джерела», який об'єднує тих, хто любить свою батьківщину і має бажання якомога більше знати про свої витоки. Зустрічі проходять дуже різноманітна: це і бесіди, і інформаційні огляди, цікаві повідомлення, презентації книг, театральні виступи та свята.("Свято української мудрості", "Свято української поезії", "Свято рідної мови", "Свято козацької слави", "Свято рушника"; театралізована постановка уривку з поеми Ліни Костенко "Маруся Чурай", вистави "Коза-дереза", "На перші гулі" С. Васильченко, "Наймичка" Т. Г. Шевченка, інсценізація гуморесок Павла Глазового).
Для читачів молодшого віку (групи "Маленькі шанувальники українського мистецтва") проводиться цикл мистецьких подорожей у світ самобутнього і неповторного українського мистецтва.
Багато й успішно бібліотека працює з популяризації краеведчиских матеріалів. Це зустрічі з краєзнавцями, письменниками, поетами і художниками, поповнення тематичних папок по всіх аспектах життєдіяльності нашого краю, в яких зібрані матеріали з періодичних видань за різні періоди, створення фільму "Вулиці Маріуполя", пошукова робота і збір матеріалів про Р. Я. Бахчиванджи(на вулиці, названій на честь видатного льотчика-випробувача, розташована бібліотека)
Добре працює бібліотека і над реалізацією творчих проектів:
-проект "Відкриті серця" по роботі з дітьми з обмеженими можливостями здоров'я з реабілітаційного центру "Повір у себе" (голосні читання, цикл "добрі розмови", участь у святкових заходах центру, виставки творчих робіт);
-проект "Відкриваємо світ дитячої книги разом" – знайомство з кращими творами дитячої літератури за допомогою інноваційних форм роботи і творче самовдосконалення бібліотечних працівників
(неординарні книжкові виставки, виставки творчих робіт читачів і бібліотекарів, створення буктрейлеров, читацькі конкурси).
-проект "Фото+книга". Раз в квартал змінюється інтер'єр імпровізованої тематичної фотозоны з обов'язковою прив'язкою до ниге або літературним героям.
-проект "Зелена планета". Він спрямований на екологічне виховання та освіта наших читачів (проведення еко-тренінгів, флешмобів, диспутів, інтерактивних зустрічей, трудових десантів).
Дуже плідна робота з розвитку творчих здібностей наших читачів – зустрічі з самобутніми міськими майстринями з міського клубу декоративно-прикладного мистецтва "Ярослава", бібліотечна майстерня "Диво-ручки, диво-штучки", майстер-класи.
Для підлітків з популяризації здорового способу життя проводяться тренінгові заняття "СНІД/ВІЛ – захисти себе сам", "Алкоголь-шлях у безодню","Нікотин і никотиномания – чому це небезпечно", "Не стань живим товаром".

Змінюється життя, змінюються форми бібліотечної роботи, але головними для нас були і залишаються твої інтереси, ЧИТАЧ!
Ми завжди з нетерпінням чекаємо зустрічі з Тобою, таким непередбачуваним, безпосереднім і цікавим!

Селезньова Жанна Володимирівна закл. дитячою бібліотекою ім. А. П. Гайдара
З 27.10.16 бібліотека була перейменована .Тепер вона носить ім'я великого данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена.Історія продовжується...

 

bottom of page